بهینه سازی سایت برای افراد مبتدی می تواند اساسی ترین اصول سئو سایت و بهینه سازی سایت را شامل شود که درون صفحات طراحی سایت می بایست مبذول گردد. افرادی که دانش جزیی از سئو دارند و تجربه انجام پروژه سئو سایت را ندارند نمی بایست تصور نمایند که انجام بهینه سازی سایت برای طراحی سایت آنها غیر ممکن است بلکه با پیروی و انجام لیستی از فاکتورهای سئو سایت می توانند این امر در طراحی وب سایت خود پیاده سازی نمایند و از مزایای بازاریابی اینترنتی خود بهره گیری نمایند. در ادامه مراحل انجام بهینه سازی سایت برای افراد مبتدی و ناآشنا با مبحث سئو سایت درج شده است تا در جهت تجارت الکترونیکی قدرتمند اقدام نموده باشید.

کلمات کلیدی در بهینه سازی سایت

لیستی از کلمات کلیدی منتخب خود را تعیین نمایید و سپس به تهیه و انتشار محتوا در راستای کلمات کلیدی گام بردارید. درج کلمات کلیدی خود را در تیترها و عنوان صفحات طراحی سایت مبذول گردانید. انتشار منظم محتوای با کیفیت که در تعداد کلمات مناسب( از 300 کلمه تا 2000 کلمه) باشد را در برنامه کاری سئو سایت خود قرار دهید و از انتشار محتوای کپی از دیگر طراحی وب سایت ها بپرهیزید. درج لینک داخلی در محتوا هم از سویی دسترس پذیری صفحات طراحی سایت شما را بهبود می بخشد هم منجر به تقویت بهینه سازی سایت شما می شود.

بهینه سازی سایت برای افراد مبتدی

متاتگ ها در سئو سایت

در صفحات طراحی سایت خود متاتگ title متاتگ description را استفاده نمایید و همچنین از از تگ های h1 h2 h3 …. برای تیترهای موجود در صفحه طراحی وب سایت خود با توجه به اهمیت آن استفاده نمایید.

فایل sitemap در سئو سایت

فایل sitemap فایل متنی است که برای بهبود دسترسی موتورهای جستجو به صفحات طراحی سایت شما استفاده می شود. آدرس صفحات طراحی وب سایت خود را در این فایل درج نمایید تا ایندکس گذاری صفحات طراحی سایت خود را سرعت بخشیده باشید.

فایل .htaccess در بهینه سازی سایت

تنظمیات فایل .htaccess به منظور بهبود در سرعت طراحی وب سایت شما و همچنین تنظیمات آدرس url صفحات طراحی سایت ایجاد می گردد.