بک لینک ها به لحاظ اعتباردهی که به طراحی سایت ها اعمال می نمایند در پروسه سئو سایت مورد هدف قرار می گیرند. هر چقدر هم طراحی وب سایت شما اصول سئو و بهینه سازی سایت را اعمال نماید تا زمانی که اعتبار کافی را نداشته باشد در رنکینگ بالا قرار نمی گیرد واین اعتبار به واسط بک لینک و لینک گذاری در دیگر طراحی وب سایت ها و نیز عمر طراحی وب سایت شما تعیین می گردد. بک لینک ها اثرگذاری حدود 50 الی 80 درصد در پروسه سئو سایت و بهینه سازی سایت را دارند پس اهمیت قرار دادن بک لینک در سئو را نادیده نگیرید و نیز توجه به این امر که لینک گذاری نامناسب می تواند بدون اثر و یا حتی تاثر منفی باشد. در ادامه لیستی از نکات که می بایست در بک لینک رعایت شود را بیان می نماییم.

انتشار محتوا و درج لینک در سئو

انتشار محتوا در سایت های معتبر و نیز درج لینک در آن می تواند طبیعی ترین فرمت لینک گذاری و بک لینک باشد. انتشار مطلب در سایت های با کیفیت و با اعتبار و لینک نمودن به صفحه طراحی سایت خود می تواند موجب اعتبار بخشی به طراحی وب سایت شما شود و در سئو سایت شما بسیار موثر باشد.

استراتژی بک لینک گذاری آهسته

نرخ و روالی که شما بک لینک بدست می آورید و فراهم می نمایید از نظر الگوریتم های گوگل و مقوله سئو سایت مهم می باشد. اگر شما برای طراحی سایت خود پیش از آنکه در نتایج نمایش داده شده بیشمار بک لینک و لینک گذاری فراهم نمایید و در مدت کوتاه، در نتیجه عمل اثر منفی را در سئو سایت خواهد گذاشت و یا حتی طراحی وب سایت را پنالتی می نماید. در مقابل، می بایست به روال طبیعی پروسه بک لینک گذاری در دیگر طراحی سایت ها را اقدام نمایید. همچنین بک لینک هایی را در خصوص صفحات داخلی پر اهمیت نیز ایجاد نمایید.

خرید لینک از دایرکتوری ها در سئو

به جای خرید لینک و بک لینک از بیشمار لینک، به خرید لینک از طراحی سایت های دایرکتوری بپردازید و به درج لینک خود در دایرکتوری مربوط به زمینه فعالیت خود اقدام نمایید.

عدم گرفتن بک لینک از سایت های با اعتبار بد

گوگل طراحی سایت هایی که از سایت های با اعتبار منفی مانند سایت هایی که صدها بک لینک را در خود جای نموده اند، سایت هایی که از روش های کلاه سیاه سئو رنکینگ بدست آورده اند و سایت های بی اعتبار ، اقدام به خرید لینک می نمایند برخورد خواهد نمود و رنکینگ پایین تری را به آنها اختصاص خواهد داد.

انواع مخلف بک لینک

از انجا که گوگل الگوریتم های خود را مرتب تغییر می دهد فلذا انواع لینک گذاری و بک لینک را برای طراحی سایت خود ایجاد نمایید. همچنین با انواع کلمه کلیدی به صفحات مخلف لینک گذاری و بک لینک ایجاد نمایید و اثرگذاری آنها را در سئو سایت و بهینه سازی سایت در طول زمان بررسی نمایید.