بک لینک در معنای دیگر لینک بیلدینگ به برجاگذاشتن لینک ها در دیگر طراحی سایت ها اشاره دارد که اثرگذاری بسیار قدرتمندی در سئو سایت و بهینه سازی سایت دارد. خرید لینک یا بک لینک موجب اعتباردهی به طراحی وب سایت شما می شود که همان عبارت تراس رنک trust rank می باشد. بک لینک در سئو موجب اعتبار دادن به طراحی سایت شما در موتورهای جستجو خواهند شد. در ادامه به تشریحی از نقش بک لینک در سئو و بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت.

بک لینک چیست

بک لینگ چیست! در پاسخ به این می توان به تمامی لینک هایی که از طراحی سایت شما با کلمه کلیدی خاص در دیگر طراحی وب سایت ها درج می شود بک لینک گفته می شود. حال این لینک بیلدینگ و بک لینک می تواند به صورت dofollow و یا nofollow باشد هر یک از اثرگذاری خود را دارد و در پروسه بک لینگ گذاری ضروری می باشد. البته بک لینگ گذاشتن در دیگر طراحی سایت ها با تکنیک و قوانین لینک گذاری همراه می باشد که عمل توجه به آن دیگر نه تنها اثر مثبت در پروسه سئو سایت و بهینه سازی سایت نخواهد داشت، بلکه منجر به پنالتی شدن و حذف طراحی سایت شما از صفحه نتایج گوگل خواهد شد.

بک لینگ رایگان و پولی و اثر آن در سئو

بک لینگ رایگان که در خدمات برخی طراحی سایت ها موجود می باشد اغلب با ارائه بک لینک های بی اثر و خالی از اعتبار خواهد بود که با خرید بک لینک به تعداد زیاد برای مثال ده هاهزار به صورت یکبار و یک روزه منجر به پنالتی شدن طراحی سایت و اعتباردهی منفی به طراحی وب سایت خواهد شد. خرید بک لینک که با هزینه کم و با درج تبلیغات متنی در دیگر طراحی سایت ها باشد راه موثری در جهت ارتقا سئو سایت خواهد بود.

بک لینگ مجانی آیا در سئو سایت خوب است؟

بک لینگ مجانی اغلب طیفی از بک لینک ها و لینک های بسیار کم ارزش و خالی از اعتبار می باشد که اثری در پروسه سئو و بهینه سازی سایت نخواهد داشت و حتی درج بیشمار بک لینگ بی ارزش، می تواند اعتبار منفی به طراحی سایت شما بدهد و سئو سایت شما را در روند منفی قرار دهد.