تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست؟ شاید برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آید که فرق وب سایت با وبلاگ را چیست و ایا در حقیقت تفاوت وبلاگ با سایت تنها از نظر کلماتی است یا اینکه از نظر عملکردی و کاربردی تفاوت هایی را شامل می شود. وبلاگ ها در کنار طراحی سایت و طراحی پرتال از دریچه های ورود به دنیای مجازی و فضای اینترنتی می باشد و کاربران بسیاری را در جهت ایجاد وبلاگ و یا طراحی وب سایت می کشاند.

فرق وب سایت با وبلاگ

بسیاری از افرادی که با وبلاگ و طراحی سایت کار کرده اند می توانند به راحتی تفاوت ها و فرق هایی که میان وبلاگ و وب سایت وجود دارد را لمس نمایند. در زیر گزینه هایی از این آیتم ها را درج نموده ایم.

محدودیت هاست در وبلاگ

خیلی از تمایزات برجسته میان وبلاگ و طراحی وب سایت وجود هاست و فضای نگهداری داده می باشد. وبلاگ ها هاست محدودیت را در اختیاز کاربران خود قرار می دهند.

تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست

عدم قابلیت درج فایل های مالتی مدیا در وبلاگ

در وبلاگ ها قابلیت درج فایل های مالتی مدیا که ترکیبی از صوت ، تصویر ، گرافیک باشد وجود ندارد و کاربران وبلاگ نمی توانند فایل های ویدیوای خود در حجم بالا را به اشتراک بگذارند اما در بستر طراحی وب سایت این امر به آسانی قابل پیاده سازی می باشد.

محدودیت در مدل قالب در وبلاگ

وبلاگ ها محدودیت در انتخاب قالب دارند و اگرچه همچنین می توانند قالب خود را ادیت و ویرایش نمایند اما نمی توانند امکان ایجاد قالب طراحی سایت که با در نظر گرفتن گرافیک سایت ایجاد می شود را پیاده سازی نمایند.

 

طراحی سایت و وب سایت ها در نگاهی کلی تر قابلیت ایجاد و تطبیق بیشتری دارد بطوریکه افراد می توانند طراحی سایت خود را با فراهم نمودن گرافیک سایت و همچنین درج فایل های طراحی مالتی مدیا ی صورت گرفته پیاده سازی نمایند و یا اینکه در جهت سئو سایت و بهینه سازی سایت اقدام نمایند تا در صفحه اول نتایج جستجو گوگل قرار گیرند.