زبان های طراحی سایت که به عنوان زبان های برنامه نویسی تحت وب شناخته می شوند می توانند گسترده وسیعی از زبان های طراحی سایت با html، css ، asp ،php ،java و جاوا اسکریپت را شامل شود که هر یک از این زبان های طراحی وب سایت قابلیت و ویژگی متمایز به خود را دارند و به واسط بهره گیری از این زبان ها ایجاد امکانات و فراهم نمودن قابلیت ها در بستر طراحی وب سایت ممکن پذیر خواهد بود.

زبان های طراحی وب

زبان های طراحی وب نه تنها به منظور ایجاد طراحی وب سایت، بلکه مقصودی در طراحی پرتال، طراحی سایت درگاه بانکی، نوشتن ماژول ها، کامپوننت ها و دیگر آیتم ها که در زمینه طراحی سایت کاربرد می یابد استفاده می شود.

انواع زبان های طراحی سایت

انواع زبان های طراحی سایت هریک متناسب با ویژگی هایی که درخور می باشند در بخش های مختلف در صفحه طراحی سایت استفاده می شود. زبان html که به عنوان سورس و پایه ساخت سایت می باشد و در کنار زبانcss ، استایل و فرمت زیبایی را در خود ایجاد می نماید. زبان جاوا اسکریپت موجب تحرک و متحرک سازی آیتم های موجود در صفحه طراحی سایت می شود که با ایفکت های ایجاد گردیده زیبایی را به و صفحه طراحی وب سایت خواهد بخشید. منوهای بازشو به صورت افقی و عمودی که به واسط زبان جاوا اسکریپت در صفحه طراحی سایت ایجاد می شوند یکی از پرکاربردترین جنبه های کاربرد پذیری زبان جاوا اسکریپت در صفحه طراحی سایت می باشد. زبان php امکان فراخوانی تابع های متعدد را در طراحی وب سایت ایجاد می نماید که قابلیت های متمایزی نسبت به دیگر زبان های طراحی سایت خواهد بود.