سئو سایت جوملا با تشابه بسیاری در پروسه سئو سایت همراه می باشد اما با در نظر داشتن نکاتی که تنها مختص طراحی سایت با جوملا می باشد. نکات url ، نکات سئو محتوا ، نکات متاتگ در بهینه سازی سایت ، نکات کلمات کلیدی در سئو و غیره تمامی مواردی است که در پروسه سئو انجام می پذیرد. سئو سایت جوملا با در نظر داشتن سیستم مدیریت محتوا و مشکلاتی احتمالی که ممکن است در جوملا ایجاد شود صورت می پذیرد. در ادامه به بیان نکات سئو سایت جوملا خواهیم پرداخت.

سئو جوملا و دامین www یا بدون www

صفحه طراحی سایت جوملای شما می تواند از دو فرمت www و بدون www و نیز همچنین از طریق درج index.php نیز دسترسی می یابد به عبارتی از چهار ادرس URL زیر می توانید به صفحات طراحی سایت جوملا خود دسترسی یابید.

 

http://yoursite.com

http://yoursite.com/index.php

http://www.yoursite.com

http://www.yoursite.com/index.php

همانطور که مشاهده می نمایید دسترسی به صفحه طراحی سایت جوملای شما از طریق چهار آدرس URL قایل دسترس می باشد که تمامی به محتوای یکسانی اشاره می نماید و به نوعی ایجاد مشکل سئو سایت می نماید. بدین منظور می بایست ابتدا تصمیم گیری خود را از انتخاب در خصوص یکی از فرمت های www یا بدون www نمایید و سپس در فایل .htaccess خود کدهای زیر را لحاظ نمایید.

 

RewriteEngine On

# index.php redirect

RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.php\ HTTP/

RewriteRule ^index\.php$ http://www.yoursite.com/ [R=301,L]

 

یا

# Redirect non-www to www version

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yoursite\.com$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://www.yoursite.com/$1 [R=301,L]

شما می توانید یکی از کدهای بالا ر ا انتخاب نمایید که به واسط آن صفحه طراحی سایت خود را در یک فرمت انتخاب می نمایید و حالت دیگر را بر روی دیگری ریدایرکت می نمایید.

بهینه سازی جوملا و فایل robots.txt

در فایل robots.txt می توانید اجازه دسترسی برخی دایرکتوری ها را به موتورهای جستجو مانند گوگل ندهید. به ظور پیش فرض اجازه دسترسی دایرکتوری تصاویر به ربات های موتورهای جستجو داده نشده است. اما برای در جستجو قرار گرفتن تصاویر شما در صفحه نتایج جستجو تصاویر می باشد این کد را از فایل robots.txt پاک نمایید.

Disallow: /images

 

کامپوننت Sh404sef در سئو جوملا

کامپوننت Sh404sef یک کامپوننت عالی در بهینه سازی سایت جوملا می باشد که با نصب آن می توانید در روند سئو سایت جوملای خود موثر عمل نمایید.