سئو سایت وردپرس با تشابه مراحلی که در انجام سئو سایت جوملا طی می شود همراه می باشد. طراحی سایت با وردپرس که اغلب در طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرد با در نظر گرفتن اصول سئو می باشد که در بسیاری از تکنیک ها متشابه با دیگر تکنیک های اجرایی در پروسه سئو سایت می باشد. در ادامه به بیان تکنیک های سئو سایت وردپرس خواهیم پرداخت.

پلاگین WordPress SEO by Yoast در سئو سایت وردپرس

یکی از قدرتمندترین پلاگین ها در سئو سایت وردپرس پلاگین WordPress SEO by Yoast می باشد. شما می توانید این پلاگین را با جستجو در گوگل بیابید و در سایت وردپرس خود نصب نماید و در گام بعدی آن را فعال نمایید. به منظور نصب پلاگین WordPress SEO by Yoast مسیر Plugins و سپس در Add New را طی نمایید. پلاگین WordPress SEO by Yoast داشبورد سئو را در طراحی وب سایت ورپرس شما ایجاد می نماید که در آن می توانید بخش هایی مانند عنوان صفحات، متاتگ ها، فایل سایت مپ، لینک های داخلی، ار اس اس و غیره را مورد بررسی و تحلیل خود قرار دهید و نیز در گامی پیش تر می توانید امنیت طراحی وب سایت خود را نیز تحت نظر خود داشته باشید.

عنوان و متاتگ در سئو وردپرس

در طراحی سایت وردپرس این قابلیت وجود دارد که برای صفحات طراحی سایت خود متاتگ توضیحات و نیز کلمات کلیدی را درج نمایید. وجود برچسب ها نیز که در قالب کلمات کلیدی سایت می باشد می تواند قدرتمندی خاص را در رنکینگ شما در کلمات کلیدی لحاظ نماید. انتخاب عنوان مناسب برای صفحات موجود در طراحی وب سایت شما که مرتبط یا کلمات کلیدی سایت باشد می تواند در سئو وب سایت وردپرس شما کمک شایانی نماید.

rel=”author” در سایت وردپرس

rel=”author” که برای درج نام نویسنده می باشد می تواند نویسنده را به پروفایل شخصی خود متصل نماید و یا به صفحه گوگل پلاس وصل نماید که تاثیرگذاری مثبتی را در سئو و شناساندن محتوای شما به گوگل خواهد داشت.