سئو فرندلی بودن طراحی سایت در معنای بهینه سازی طراحی وب سایت با اصول سئو سایت می باشد. نکات سئو سایت با در نظر گرفتن اصول و فاکتورهای بهینه سازی سایت و پیاده سازی آن تمامی در جهت سئو فرندلی بودن طراحی سایت شما خواهد بود. نقشه سایت ، کلمات کلیدی طراحی سایت ، آیتم های سئو on-page ، تگ ها، فایل robots.txt ، عناوین صفحات طراحی سایت و غیره تمامی مواردی است که می بایست در سئو سایت انجام پذیرد.

نقشه سایت sitemap

نقشه سایت sitemap و یا بعبارتی سایت مپ به عنوان دایرکتوری از صفحات طراحی سایت می باشد که برای موتورهای جستجو کاربرد دارد و با واسط صفحاتی که در سایت مپ درج شده است صفحات طراحی سایت را ایندکس گذاری می نماید.

سئو فرندلی بودن طراحی سایت چیست

کلمات کلیدی در سئو طراحی سایت

کلمات کلیدی که به عنوان محوریتی برای پروسه سئو سایت شما تعیین می گردد. فراهم نمودن لیستی از کلمات کلیدی و انتشار محتوا بر مبنای آن می تواند هدایتمندی بسیاری را در جهت انتشار محتوای سئو شده ایجاد نماید.

عنوان مطالب در طراحی سایت

عنوان مطالب و قرار گیری آنها در تگ های h1، h2 و غیره و همچنین استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحات طراحی وب سایت می تواند کمک شایانی در جهت سئو فرندلی بودن محتوا و مطالب موجود در طراحی وب سایت شما می نماید.

فایل .htaccess در سئو

فایل .htaccess فایل متنی است که به واسط آن می تواند تنظیماتی را در جهت ذخیره برخی فایل ها مانند فایل های تصاویر، فایل های جاوا ، فایل های css و غیره نمایید که موجب افزایش سرعت طراحی سایت شما می شود و سرعت بیشتر طراحی سایت در مفهوم سئو فرندلی بودن طراحی سایت شما می باشد. فایل .htaccess می تواند تنظیماتی را اجرا نماید که دامین خود را در یکی از دو فرمت www و یا بدون www انتخاب نمایید که از محتوای کپی در طراحی سایت شما جلوگیری می نماید و از گام های ضروری در پروسه سئو سایت و بهینه سازی وب سایت می باشد و بعلاوه اینکه بسیاری از آدرس صفحات طراحی سایت دیگری که در سیستم مدیریت محتوا جوملا ایجاد می شود را مسدود نمایید و در جهت سئو فرندلی بودن طراحی وب سایت خود گام موثری را اعمال نمایید.