Php پی اچ پی یکی از پرکاربردترین زبان ها در طراحی سایت و طراحی وب سایت می باشد. طراحی سایت با php این قابلیت را فراهم می نماید تا آپدیت ها و به روز رسانی های دستی را در صفحه طراحی سایت کاهش دهید. کاربران به منظور درج ورودی در طراحی سایت با php به دلیل اتصال با پایگاه داده این عکل به راحتی امکان پذیر می باشد. زبان php توسط بسیاری از برنامه نویسان تحت وب در طراحی سایت مورد کاربرد قرار می گیرد. توابع و روال هایی که در زبان php موجود می باشد بستر مناسبی را برای طراحی وب سایت فراهم آورده است.

قابلیت های زبان php در طراحی سایت

زبان php با امکان پذیر نمودن درج آسان محتوا و نیز ورود داده ها به پایگاه داده به منظور طراحی سایت بسیار مورد کاربرد قرار می گیرد. مشکلات و مواردی که در کدهای php بوجود می اید با پیغام هایی به کاربران بیان می شود و راهنمایی هایی به منظور حل مشکل به کاربر ارائه می شود. قابلیت اضافه نمودن کامنت در اسکریپت های php نیز در جهت هدایت و راهنمایی کابران در طراحی سایت می باشد. قرار دادن چندین متغیر در توابع php و نیز آرایه ها و دیگر متدها تمامی در جهت راحتی و سهولت برنامه نویسان php در طراحی وب سایت می باشد.

اسکریپت های php در طراحی وب سایت

Php زبان برنامه نویسی سمت سرور می باشد که در طراحی سایت و توسعه وب بکار گرفته می شود. php در بیش از 40درصد از طراحی وب سایت ها بکار برده شده است. کدهای php می تواند با کدهای HTML آمیخته شود و راحتی را برای برنامه نویسان طراحی سایت فراهم می آورد. اسکریپت های php پس از اجرا در سمت سرور به کامپیوتر کلاینت فرستاده و نمایش داده می شود.