طراحی سایت تجارت الکترونیکی با گسترش بهره گیری از اینترنت در تجارت دیگر به عنوان ملزومات تجاری تصور می شود. طراحی سایت تجارت الکترونیکی با در نظر گرفتن قابلیت و امکانات مورد نیاز در بستر طراحی وب سایت طرح ریزی می شود. امنیت الکترونیکی و پرداخت الکترونیکی مباحث مورد توجه در طراحی سایت تجارت الکترونیکی می باشد.

امنیت در طراحی سایت تجارت اکترونیکی

امنیت الکترونیکی یکی از ملزومات قابل توجه در طراحی سایت تجارت الکترونیکی می باشد. به دلیل انجام تراکنشات و مبادلات که در بستر طراحی وب سایت تجارت الکترونیک صورت می پذیرد امنیت به عنوان فاکتور اساسی در نظر گرفته می شود در غیر اینصورت کاربران تمایلی به انجام تراکنش نشان نمی دهد و طراحی وب سایت شما را رها خواهد نمود که این امر در سئو سایت اثرگذاری منفی خواهد داشت. امنیت الکترونیکی به واسط پروتکل های امنیتی ،لایه های امنیتی و درگاه های پرداخت امن فراهم می شود.

پرداخت الکترونیکی در طراحی سایت تجارت الکترونیکی

پرداخت الکترونیکی یکی دیگر از فاکتورهای غیر قابل انکار در طراحی سایت تجارت الکترونیک می باشد. کاربران با ورود به طراحی وب سایت شما می بایست این تصور را داشته باشند که به یک فروشگاه واقعی داخل شده اند و به منظور پرداخت حساب خود به صفحه پرداخت الکترونیکی هدایت می شوند.کاربران با درج اطلاعات حساب بانکی خود در درگاه امن عملیات پرداخت الکترونیکی را انجام می دهند. کارت های اعتباری واسطی برای انتقال وجه از حساب خریدار به سمت فروشنده خواهد بود. تمامی موارد ذکر شده و دیگر موارد، از ملزوماتی می باشند که در طراحی سایت تجارت الکترونیکی می بایست پیاده سازی شود.