طراحی سایت جاوا که با بهره گیری زبان جاوا و اسکریپت های جاوا می باشد می تواند قابلیت های بسیاری را در طراحی سایت جاوا نهادینه نماید. زبان جاوا می تواند قابلیت های متمایزی را نسبت به کدهای html و css در طراحی سایت لحاظ نماید. قابلیت متحرک سازی بخش های مختلف طراحی وب سایت که با فراخوانی توابع مختلف در جاوا میسر می شود امکانات برجسته ای را در طراحی سایت ممکن می نماید.

طراحی سایت با جاوا اسکریپت

طراحی سایت با جاوا اسکریپت اغلب توسط بسیاری از برنامه نویسان تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از کدهای جاوا اسکریپت می تواند منوهای باز شو در جهت های مختلف را ایجا نمود که زیبایی را به صفحه طراحی سایت ما خواهند بخشید. کدهای جاوا اسکریپت می تواند بصورت لینک در صفحه طراحی وب سایت و یا بصورت درونی و درج کدهای جاوا اسکریپت درون فایل صفحه میسر شود.

فایل جاوا اسکریپت از منظر سئو سایت

از نظر سئو سایت می بایست بیان نمود که بارگذاری فایل جاوا اسکریپت نیازمند صرف زمانی برای بارگذاری خواهد بود که از منظر سرعت لود صفحه طراحی سایت مورد بحث قرار می گیرد. بدین واسط می بایست بیان نمود که از درج نمودن و اتصال لینک های متعدد از فایل جاوا به صفحه طراحی سایت خود بپرهیزید و سعی نمایید نهایت سادگی و سرعت را در طراحی وب سایت خود به لحاظ مقوله سئو سایت ایجاد نمایید. نرم افزارهایی موجود ی باشد که می تواند فایل های جاوا اسکریپت را به صورت یک فایل واحد درآورند که تحت این شرایط نیازمند بارگذاری تنها یک فایل جاوا و بصورت یکباره می شود که از منظر بهینه سازی سایت موثر می باشد.

 

آموزش طراحی سایت با جاوا اسکریپت

یادگیری جاوا و کدهای جاوا اسکریپت می تواند زمینه ساز یادگیری زبان php باشد و افراد علاقه مند پس از یادگیری زبان های برنامه نویسی تحت وب مانند html و css می تواند در جهت یادگیری و آموزش طراحی سایت با جاوا اسکریپت گام بردارند. بیان این نکته خالی از لطف نمی باشد که کدهای css3 برخی از قابلیت های اسکریپت های جاوا را شبیه سازی می نمایند که منجر به بهبود وضعیت سئو سایت خواهند شد.