جوملا یکی از پرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوای استفاده شده به منظور طراحی سایت می باشد. در نظر گرفتن اصول سئو در طراحی وب سایت همواره ارزشمندی خاص را دربردارد. کاربران جوملا به دنبال نکات و تکنیک هایی به منظور ارتقای سئو طراحی سایت با جوملای خود می باشند. حال در ادامه به بیان نکاتی در خصوص طراحی سایت با جوملا و نکات سئو مربوط به جوملا می پردازیم

پاک نمودن محتوا در نصب جوملا در طراحی سایت

زمانی که فایل نصب جوملا را بارگذاری می نمایید محتوا و مطالبی به صورت نمونه در طراحی سایت شما موجود می باشد. به یاد داشته باشید که این محتوا را از طراحی وب سایت خود پاک نمایید و محتوا و مطالب جدید خود را بارگذاری نمایید.

فعال نمودن کش در طراحی سایت

فعال نمودن کش مرورگر موجب سرعت در بارگذاری صفحه طراحی سایت شما می شود. بدین منظور کش مرورگر خود را در پیکربندی روشن نمایید تا با بهبود سرعت طراحی وب سایت جوملای خود در سئو سایت نقش موثری را ایفا نموده باشید.

 

ریدایرکت نمودن WWW و بدون WWW

آدرس دامین شما به واسط WWW و بدون استفاده از WWW به یک صفحه از طراحی سایت جوملای شما اشاره می نماید که تحت این شرایط محتوای شما به عنوان کپی برای موتور جستجو گوگل شناخته مشود. بنابراین پس از انتخاب طراحی سایت شما در یکی از این دو فرمت، آن یکی را بر دیگری ریدایرکت نمایید.

درج متا توضیحات در صفحات طراحی سایت جوملا

هر یک از صفحات طراحی سایت با جوملای شما با هدف ومنظوری ایجاد می شود. بنابراین می بایست عنوان و توضیحات متقاوتی از دیگر صفحات طراحی سایت شما با جوملا داشته باشد. درج توضیحاتی از محتوای صفحه و نیز عنوان مرتبط با صفحه می بایست مبذول گردد.

برداشتن متا دیتا جوملا از سورس طراحی سایت جوملا

جوملا متا دیتای خود را سورس قالب های پیش فرض خود قرار می دهد. برداشتن این متا دیتاها از سورس صفحه طراحی سایت عملی موثر در جهت سئو سایت شما خواهد بود.