طراحی سایت خبری به واسط نقش اطلاع رسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. کاربران زیادی به منظور دستیابی به اخبار به سایت های خبری مراجعه می نمایند. انتشار اخبار در کوتاه ترین زمان ممکن و به کاربران دنبال کننده اخبار، مبحث قابل توجه در طراحی سایت خبری می باشد. حال چگونه طراحی سایت خبری خود را با لحاظ نمودن فاکتورهای الزامی طرح ریزی نماییم. در ادامه به شرح این موضوع خواهیم پرداخت.

 

سرعت لود صفحه طراحی سایت

سرعت لود یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت خبری می باشد. درج فایل های مالتی مدیا و ویدیو موجب سنگینی در لود صفحه طراخی سایت خبری می باشد و می بایست تنها در صورت نیاز برای برخی اخبار درج شود. سرعت لود بالا صفحه طراحی سایت موجب نارضایتی کاربر خواهد بود و این احتمال می رود که صفحه طراحی سایت ما را رها نماید که در نتیجه عمل در سئو سایت اثرگذاری منفی را خواهد داشت.

 

سئو سایت خبری

سئو در طراحی سایت خبری یکی دیگر از فاکتورهای ضروری می باشد زیرا که اخبار به لحاظ ماهیتی می بایست به سرعت انتشار یابد. بدین منظور سئو طراحی سایت خبری بسیار ضروری می باشد. انتشار اخبار به روز و ناب موجب جذب بازدید و کاربران بیشتری به سمت طراحی سایت خواهد شد اما عدم انتشار به موقع و سریع اخبار موجب کاستن از اهمیت اخبار خواهد شد و کاربر شاید دیگر تمایلی به بازدید از اخبار قدیمی نشان ندهد. تمامی این نکات متوسل به سرعت ایندکس شدن اخبار به واسط موتور جستجو در بهینه سازی سایت می باشد که در طراحی سایت خبری می بایست مبذول گردد.

 

مالتی مدیا در طراحی سایت خبری

این مورد را می بایست در نظر داشته باشیم که اخبار تنها در فرمت تکس و متن در طراحی سایت خبری انتشار نباید و به منظور بیان سریع و بهتر اخبار، آن را در فرمت تصویر، صوت و ویدیو باشد. بدین منظور می بایست قابلیت های لازمه در طراحی سایت خبری درج شده باشد.

 

استایل طراحی سایت خبری

نحوه چیدمان اخبار و استایل طراحی سایت خبری می بایست به فرمتی باشد که کاربران بدون سردرگمی بتوانند به اخبار و مطالب مورد نظر خود دسترسی یابند. کاربرپسند بودن و راحتی کاربر در طراحی سایت بسیار نکته حائز اهمیت می باشد. صفحه طراحی سایت خبری خود را با قرار دادن اخبار به روز به عنوان سر تیتر جذاب تر و مورد توجه تر قرار دهید که در نتیجه عمل موجب جذب کاربر به سمت اخبار موجود در طراحی سایت خبری شما خواهد شد و به دنبال آن شاهد تاثیرگذاری در بهینه سازی سایت خود خواهید بود.