طراحی سایت داینامیک به منظور سهولت در اسلاح،تغییر و افزودن صفحات ططراحی وب سایت تعبیه شده است. طراحی سایت داینامیک یا طراحی سایت پویا می تواند شامل اسکریپت های سمت سرور و یا کاربر باشد و به واسط آن به آسانی محتوای موجود در طراحی سایت را تغییر دهد. در برخی طراحی سایت ها نیاز به تغییر مداوم محتوا و یا ضرورت درج مطالب و محتوای جدید احساس می شود. تحت این شرایط پیاده سازی طراحی سایت داینامیک در مقابل طراحی سایت استاتیک امری بدیهی می باشد. در طراحی سایت داینامیک با بهره گیری از سیستم مدیریت محتوا امکان درج و اصلاح محتوا را به آسانی برای کاربران فراهم می آورد.

مزایای طراحی سایت داینامیک

امروزه طراحی سایت داینامکی به دلیل عدم نیازمندی به دانش لازمه در خصوص برنامه نویسی تحت وب بسیار مورد توجه قرار می گیرد و کاربران عادی نیز می توانند در محیطی مانند ویرایشگر ساده، مطالب موجود در طراحی سایت را به روز رسانی و تغییر دهند. طراحی سایت داینامیک از دید کاربر تفاوتی به چشم نمیخورد و تنها برای صاحبان طراحی وب سایت که در تعامل با محتوا و پشتیبانی از وب سایت می باشند سولت و راحتی را به همراه می آورد.

طراحی سایت داینامیک از دید سئو

طراحی سایت داینامیک این ویژگی را دارا می باشد که در صورت نیاز به تغییر در کد به راحتی به این عمل اقدام نمایند و با توجه به اصول و استانداردهای سئو سایت در کوتاه ترین زمان ممکن اصلاحات لازمه را در طراحی وب سایت لحاظ نمایند.