طراحی سایت قدم به قدم عنوانی است که به تشریح قدم ها و گام هایی که به منظور انجام پروسه طراحی وب سایت می بایست صورت پذیرد بیان می نماید. قدم به قدم با طراحی سایت از گرافیک سایت تا اعمال سئو سایت تمامی مراحل مورد تصور در انجام طراحی سایت می باشند. در ادامه به بیان طراحی سایت و قدم های آن خواهیم پرداخت.

گرافیک سایت در اولین قدم

گرافیک سایت نمای سمبلیک از طراحی سایت خواهد بود که به واسط طراحان سایت پیاده سازی می شود. کاربران نمای ظاهری از سایت که مطلوب آنها می باشد را در قالب گرافیک سایت بیان می نمایند. بخش ها، منوها، گالری ها و دیگر قابلیت ها با نمایش در ظاهر گرافیکی به توافق کاربر خواهد رسید تا کاربر نمایی از طراحی سایت که در حال انجام است را در ذهن داشته باشد. طراحان سایت در قالب نمای گرافیکی از سایت که به آنها نمایش داده می شود به طراحی سایت اقدام می نمایند. بدین توضیحات، گرافیک سایت در اولین قدم و گام در پروسه طراحی وب سایت می باشد.

پیاده سازی طراحی سایت در قدم بعد

پس از اتمام پروسه گرافیک سایت، در قدم بعدی به انجام طراحی سایت اقدام می نماییم. پیاده سازی طراحی وب سایت با بهره گیری از زبان های مختلف تحت وب انجام پذیر می باشد. بهره گیری از ماژول ها،کامپوننت ها و دیگر افزونه ها در جوملا و یا وردپرس، فراهم نمودن قابلیت های مورد نظر کاربر را برای طراحان سایت سهولت می بخشد.

طراحی سایت قدم به قدم و نکات سئو سایت

سئو سایت در قدم بعد

در قدم و گامی اخر انجام پروسه سئو سایت به منظور نمایش سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو اعمال می شود. پروسه بهینه سازی سایت می تواند همگام با طراحی سایت و یا پس از اتمام آن صورت گیرد. گوگل و دیگر موتورهای جستجو به عنوان قوی ترین بازاریابان اینترنتی شناخته می شوند فلذا انجام سئو سایت می تواند فرصت ویژه ای را به شما در مقابل دیگر رقبا دهد.