طراحی سایت موبایل فرندلی که همان طراحی سایت برای موبایل است با اهمیت قرار دادن موبایل و سازگاری نمایش طراحی وب سایت در دیگر دستگاه ها مانند موبایل و تبلیت بیان می شود. طراحی سایت موبایل فرندلی با تطبیق استایل فایل css و جاوا در طراحی وب سایت با گوشی موبایل مفهوم می یابد. شاید این سوال ایجاد شود که طراحی سایت ریسپانسیو و طراحی سایت موبایل فرندلی از یکدیگر متفاوت می باشند! چه تمایزاتی منجر خواهد شد که طراحی سایت شما به صورت موبایل فرندلی در صفحه نتایج گوگل نمایش داده شود و یا به طوری دیگر در صفحه نتایج گوگل عبارت موبایل فرندلی در زیر لینک طراحی وب سایت شما درج شود.

طراحی سایت موبایل فرندلی و اثرگذاری در سئو

اخیرا گوگل در وب مسترها پیغام و اخطار خود را در خصوص موبایل فرندلی بودن صفحه طراحی سایت بیان نموده است. این اخطار شاید گامی در جهت دگرگونی نتایج جستجو در گوگل باشد که رنکینگ طراحی سایت ها را در دستخوش تغییرات بسیاری نماید. گوگل همواره راحتی کاربران خود را در اولویت قرار داده است و با توجه به این نکته از نیمی از کاربران موتور جستجو گوگل ، کاربران موبایل و گوشی همراه می باشد، این امر موجب تمرکز قرار دادن مبحث طراحی سایت موبایل فرندلی شد تا کاربران نمای صحیح و درستی از صفحات طراحی سایت داشته باشند. پس تمامی موارد یاد شده اثر موبایل فرندلی بودن طراحی سایت را در سئو سایت و بهینه سازی سایت بیان می نماید و کسب وکارهای آنلاینی که مقوله سئو و بهینه ساز سایت را به عنوان عاملی در سودآوری خود می دانند می بایست طراحی سایت سازگار با موبایل، طراحی سایت واکنشگرا یا طراحی وب سایت موبایل فرندلی را ایجاد نمایند.

تفاوت طراحی سایت موبایل فرندلی وطراحی سایت ریسپانسیو

ممکن است دیده باشید که طراحی سایت انجام شده تمامی اصول طراحی سایت ریسپانسیو را رعایت نموده باشد اما عبارت طراحی سایت موبایل فرندلی در صفحه نتایج درج نمی شود. این بدین دلیل می باشد که در طراحی سایت موبایل فرندلی می بایست فایل های css و جاوا را در فایل robots.txt از حالت عدم دسترسی موتور جستجو گوگل برداریم تا گوگل بتواند به این فایل های دسترسی داشته باشد تا نمای صحیحی از طراحی سایت را نمایش دهد.