طراحی سایت گرافیکی با محور قرار دادن تکنیک های گرافیکی و گرافیک سایت طرح ریزی می شود. طراحی سایت  گرافیکی با زیبایی خاص خود می تواند مشتریان را جذب نماید. کاربران با ورود به طراحی وب سایت با جلوه گرافیکی و گرافیک سایت روبه رو خواهند شد و تصویری از گرافیک سایت بر ذهن کاربر برجا خواهند ماند. فلذا گرافیک حرفه ای در طراحی سایت خاستار بسیاری از افراد خواهد بود.

پیاده سازی طراحی سایت گرافیکی

گرافیست سایت به عنوان فرد متخصص و راهنما در زمینه طراحی سایت گرافیکی می باشد. کاربران احتیاجات خود را در طراحی وب سایت بیان میدارند و پیاده سازی این نیازمندی ها در قالب یک طراحی سایت گرافیکی برعهده نیروی گرافیست می باشد. درج تصاویر گرافیکی زیبا و ایجاد نمودن ایفکت بر روی تصاویر موجب نمایش گرافیکی حرفه ای از طراحی سایت می شود. درج اسلایدشویی از تصاویر گرافیکی زیبا و فراهم نمودن لوگوی شرکتی از پایه ترین اقدامات در طراحی وب سایت گرافیکی می باشد.

اصول بهینه سازی در طراحی سایت گرافیکی

گرافیک سایت اگرچه بر زیبایی صفحه طراحی سایت بسیار موثر می باشد اما می بایست به حجم تصاویر گرافیکی و ایفکت های گرافیکی استفاده شده در صفحه طراحی وب سایت توجه نمود. درج تصاویر گرافیکی با حجم بالا نیازمند صرف زمان طولانی تری برای بارگذاری می باشد که از نظر بهینه سازی سایت مناسب نمی باشد. فلذا در نظر گرفتن تکنیک های طراحی سایت گرافیکی در کنار اولویت قرار دادن اصول سئو سایت موجب اجرا و پیاده سازی سایتی قدرتمند خواهد شد.