در ابتدا به تاریخچه قالب کائوچو ، کائوچوهای سیلیکون(QR) و انواع آن که شامل کائوچوهای که در دمای بالا پخته میشوند HTV و کائوچوهای که در دمایپایین پخته میشوند RTV -کائوچوهای سیلیکون مایع LSR میپردازیم. یکی از بهترین مواد قالب سازی برای  سنگ مصنوعی دکوراتیو و اکسسوری های بتنی به حساب می آید.

یکی از مواد الاستومری ویژه و پر مصرف  برای قالب سنگ مصنوعی  و اککسوری های بتنی معرفی شده و تکنولوژی تولید آن ها نیز نسبت به بقیه سریع تر پیشرفت نموده است ، زیرا بسیاری از صنایع عمده، از این کائوچو در وسایل و ابزار خود به شکل های مختلف استفاده نموده اند. وزن مولکولی پلیمرهای دی متیل سیلوکسان سبب ایجاد بسیاری از خواص مطلوب در کائوچوهای سیلیکون  قالب سازی شده است. الاستومرهای سیلیکونی مورد توجه صنعت ، به دو دسته ی مهم زیر تقسیم شده اند:

1- کائوچو در دمای پخت بالا

که معمولا به صورت های گام ( پلیمرهای آمیزه کاری نشده خام ) و نیمه جامد و جامد اند، با روش های پردازش و آمیزه کاری معمول در صنعت لاستیک قابل تبدیل به محصول نهایی می باشند. که یکی از این تولید ها همان قالب لاستیکی سنگ مصنوعی به حساب می آید.

2- کائوچو در دمای پخت پایین

که معمولا به صورت مایعات قابل جریان  و در دو جز  ساخته می شود؛ عامل رهایش (Release agent ) و چسب مورد استفاده قرار میگیرند. این کائوچوها معمولا برای ساخت اشیای حاصل از فرآیندهای قالبگیری و اکستروژن به کاربرده نمی شوند. که یکی از کاربردهای قالب کائوچویی  در ساخت گلدانهای بتنی و سنگ مصنوعی به حساب می آید.

کائوچو سیلیکونی چیست؟

کائوچو  سیلیکونی  پخت در گرما اتاق بوده، در تهیه ی محصولات مورد نیاز وسایل نقلیه از طریق قالبگیری و عملیات اکستروژن به کاربرده می شوند. البته مصرف عمده LSR در تولید محصولات مرتبط با بهداشت کودک می باشد مانند انواع سر شیشه ، پستانک ، دندان گیر وغیره استفاده می شود که امروزه کاربرد فراوان در دکوراسیون داخلی یا کاربا رزین دارد.

مصارف قالب کائوچو سیلیکون

دکوراسیون داخلی، قالب سازی مخصوص رزین اپوکسی، سنگ آنتیک مصنوعی، ساخت اکسسوری بتنی،صنایع خودرو سازی ، صنایع فضایی (فضانوردی )، کائوچوی سیلیکونی ، همچنین در قطعات موتور هواپیما بکار برده میشود .نمونه قطعاتی که به این منظور ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند ؛اورینگ ها ، درزگیر ها ،و واشرهایی هستند که در توربین گاز موتورها ، در سیستم روغن کاری (پیستون و موتور جت ) و همچنین در سیستم های هیدرولیک ساخت راکت مصرف می شوند .شیلنگ های انعطاف پذیر ضدسرما، از طریق اکسترودینگ آمیزه های کائوچوی سیلیکون حاصل میشود .این شیلنگ ها هوای داغ را در دماهایی بیش از 600 درجه فارنهایت منتقل میکنند . اتصالهای سخت مجاری هوای داغ ،به جهت درزبندی نیاز به واشرهای ساخته شده از کائوچو سیلیکون دارند . تحمل حرارتی فوق العاده ی کائوچوی سیلیکون ، مصرف واشرهای آنرا در شیلنگ استارت موتور جت و فشنگ سبب شده است .اشباعیت و نداشتن تمایل ترکیب کائوچوهای سیلیکونی با اکسیژن ، سبب شده است که از این کائوچوها در تهیه ی ماسکها ی اکسیژن ، لوله و شیلنگ های حامل اکسیژن ، تنظیم کنندگان کنترلی و دیگر اسباب و وسایل مختلف که به نحوی در ارتباط با اکسیژن هستند ، استفاده شود . در این مصارف ، دوام وسایل به مقدار زیادی تابع مقاومت الاستومر در مقابل آثار تخریبی اکسیژن می باشد .قابلیت دفع حرارتی کائوچوی سیلیکون ، سبب شده است از آن در موشکها جهت ساختن درهایی که نقش عایق حرارتی دارند ، استفاده گردد.در قطعات لاستیکی مصرفی در فضاپیماها ،که قابلیت مقاومت در مقابل تشعشع و نیز مقاومت در برابر نور خورشید در ارتفاع زیاد در آنها نیاز میباشد . از کائوچوهای سیلیکون استفاده میشود .

مزیت قالب کائوچو سیلیکونی

1.مقاومت عالی قالب کائوچوی در درجه حرارتهای بسیار پایین و بسیار بالا و اشعه خورشید
2. مقاومت عالی  قالب کائوچویی در مقابل عوامل جوی ، اوزون و نور خورشید (داشتن طول عمر مفید بسیار زیاد ).
3.خواص الکتریکی (عایق بودن ) خوب
4.مقاومت  قالب کائوچویی در مقابل انواع لیزانه ها و روغنهای حیوانی و گیاهی
5.مقاومت کائوچو در مقابل اسید و قلیاهای رقیق
6.مانایی فشاری بسیار پایین

وجه تمایز قالب کائوچو و قالب پی وی سی

بیشترین تفاوت این قالب بت قالب پی وی سی در بخش تولید یا آماده سازی آن بحساب می آید. در تولید قالب پی وی سی چندین متریال را باید باهم در زمان مختلف مخلوط کنید و جای بد ماجرا دود روغن dop و حرارت بالای ملات این قالب بشمار می آید که در قالب کائوچو به این گونه نیست بدونه دود و حرارت و غیر حساسیت زا ساخته خواهد شد. و البته طول عمر قالب کائوچو در زمان بالاتر از  قالب pvc است ولی مانند قالب پی ویسی قابل بازیاقت و تبدیل نمی باشد.

قالب pvc

کائوچو تولید شرکت نگاه مدرن

معمولا مواد تولید شده ساخت قالب کائوچو سیلیکون شرکت نگاه مدرن از دو جز تشکیل شده اند. بخش اول محصول کائوچویی است که بصورت کرم رنگ می باشد و بخش دوم هاردنر آن نام گذاری شده است که این بخش بصورت شفاف ساخته شده است و نسبت آن با جز اول یک به یک مخلوط  می شود وحتما باید بین 3 الی 7 دقیقه بخوبی مخلوط شود و در انتها در دما 22 درجه اتاق 30 الی 40 دقیقه بطول می انجامد تا ماده الاستینه خود را بگیرد و آماده شود .

این محصول مناسب کارهای رزینی، قالب سنگ مصنوعی، اکسسوری های بتنی است. و به را حتی بدونه نیاز به دانش فنی می توانید قالب اختصاصی خود را در کتارین زمان تولید کنید.

 

برای تهیه محصول قالب گیری یا همان کائوچو سیلیکونی می توانید از بخش تماس با ما شرکت یا اپلیکیشن و یا در بخش فروشگاه متریال سایت اقدام فرمایید.

درباره neghah

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما