مواد گرانولی که در پتروشیمی ها ایران و خارج از کشور بدست می آیند که بصورت گرید بندی شده در اختیار کارخانه جات و کارگاه تزریق قرار می گیرد. یکی از این گریدها 102 نام دارد که گرانولی قابل انعطاف و کشسانی است. اصولا از این نوع گرانول برای ساخت قالب های با نام pvc  برای سنگ مصنوعی یا قالب گلدان استفاده می شود.

مزیت قالب پی وی سی

1- قدرت کشسانی بالا و ضد پارگی

2- طول عمر بالای قالب pvc

3- قالب پی وی سی قابل تبدیل است

4- قیمت تمام شده پایین

قالب پی وی سی  یکی از بهترین قالبهای سافت به حساب می آید. نام این قالب در بازار به سه نام قالب دنبه ای، قالب pvc ، قالب سیلیکون دنبه ای  شکل گرفته است و هر شرکتی با یک نام این قالب را صدا می زنند. دلیل مهمی که این قالب محبوبیت زیادی پیداکرده است قیمت پایین تولید این قالب و اینکه در هر مکانی می توانید این قالب را تولید کنید حتی در آشپزخانه منزل .

تفاوت قالب سیلیکونی و پی وی سی

هر دو این قالب ها کاربرد مشترکی دارند ولی سیلیکون امروزه با افزایش قیمت دلار توجیح اقتصادی ندارد به همین دلیل تولید کنندگان رو به متریال داخلی مانند گرانولها برده اند تا بتواند هزینه تولید قالب سنگ مصنوعی و دیگر اجسام را به پایین ترین حالت ممکنه تبدیل کنند. برتری سیلیکون به pvc این است که مدل را با جزییات بهتری قالب گیری می کند و برای اجسام رزینی مناسب تر است ولی در ساخت قالب برای سنگ مصنوعی و اکسسوری ها pvc بهتر عمل می کنند .

متریال تولید قالب پی وی سی

قبل از ایکنه شما متریال قالب pvc را بدانید، باید حتما آموزش لازم را دیده باشید تا کاملا به نحوه فرمول و تولید این قالب آشنا شده باشید که البته در سایت نگاه مدرن و اپلیکیشن بصورت حضوری و غیر حضوری آموزش ساخت قالب پی وی سی به هنرجویان عزیز آموزش خواهیم داد.

متریال مورد نیاز عبارتند از روغن dop، گرانول گرید 102، استاپلایزر، کربنات کلسیم، ضد حباب و رنگ عالی می باشد که تمامی این متریال را می توانید از سایت تهیه نمایید. با فرموله کردن متریال قالب پی وی سی شما می توانید از هر مدلی که دوست داشته باشید بصورت یک کف و دوکف قالب پی وی سی تهیه کنید تا به تولید دلخواه خود برسید.

موارد استفاده قالب پی وی سی

معمولا در ایران از قالب pvc استفاده های زیادی نمی شود ولی امیدواریم در طول زمان متریالهای بیشتر از این قالب خارج شود. یکی از مهمترین متریالی که امروز از این قالبها خارج می شود اکسسوری های بتنی هستند. برای تولید سنگهای خاص با فرمول مهندس مرادی  که برای سنگ مصنوعی طراحی شده است این قالب بسیار مناسب است. البته شایان ذکر است این قالب زیاد برای محصولات رزینی بکار نمی آید و طول عمر پایینی برای مدلهای رزینی دارد پس کسانی که کار رزین انجام می دهند بهتره از قالب سیلیکونی  یا کامپوزیتی استفاده کنند.

در بخش دپارتمان تولید نگاه مدرن توسط مهندس مرادی قالبی جدیدی تولید شده است از جنس کائوچو که این قالب بصورت دو جزئی ساخته شده است و در تولید آن هیچگونه حرارت وجود ندارد تنها با مخلوط کردن a و b  و وارد کردن آن داخل حوضچه بعد از 30 دقیقه در دمای اتاق شما می توانید قالب با کیفیت سیلیکون و قدرت قالب لاستیکی و استحکام قالب ای بی اس داشته باشید  در مقاله بعدی درباره قالب کائوچو صحبت خواهیم کرد.

درباره neghah

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما