اهمیت بک لینک و لینک های خارجی از جهت افزایش اعتماد موتورهای جستجو به طراحی سایت شما می باشد و در پروسه بهینه سازی سایت نقش بسیار پررنگی را اعمال می نمایند. حال چگونه بهترین استراتژی بک لینک و لینک سازی را در طراحی وب سایت خود ایجاد نمایید تا بهترین اثربخشی را از بک لینک ها و استراتژی لینک بیلدینگ خود داشته باشیم. وجود هر لینک در دیگر طراحی سایت ها به معنای پیشنهادی به طراحی سایت شما می باشد که در واقع اعتبار شما را افزایش خواهد داد و رنکینگ بالاتری را در تقابل دیگر طراحی وب سایت ها به شما اختصاص خواهد داد.

قوانین بک لینک در بهبود سئو سایت چیست

چگونه بک لینک ایجاد نماییم

با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص اهمیت بک لینک، حال چگونه می توان بهترین ساختار لینک سازی و بک لینک را ایجاد نمود. اما اگر استراتژی بک لینک و لینک سازی با اصول همراه نشود کارایی چندانی را برای طراحی سایت شما نخواهد داشت و گاهی حتی به اثرگذاری منفی منجر خواهد شد. البته این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که زمانی بک لینک و استراتژی لینک بیلدینگ کارایی خود را به حداکثر می رساند که سئو on-page و مواردی که می بایست درون صفحات طراحی سایت اعمال شود را انجام داده باشیم و محتوای با کیفیت را به طور منظم تولید و انتشار نماییم و تمامی اصول سئو سایت را رعایت کرده باشیم.

کیفیت بک لینک ها در سئو

کیفیت بک لینک ها فاکتور بسیار اثرگذاری در سئو سایت شما می باشد. گرفتن بک لینک از طراحی وب سایت های معتبر می تواند در جهت ارتقا اعتبار و بهینه سازی سایت شما بسیار موثر عمل نماید. طراحی سایت های معتبر می توان براساس سئو سایت آن ، تعداد بک لینک های آن ، عمر سایت ، تعداد صفحات ایندکس شده آن و غیره سنجید. سایت الکسا آنالیز قدرتمندی در خصوص اعتبار طراحی سایت بیان می نماید.

تعداد بک لینک ها در سئو

در گذشته تعداد بک لینک های در جهت سئو سایت بسیار فاکتور اثربخشی بوده است اما امروزه در کنار تعداد بک لینک، کیفیت آن نیز فاکترو قرار گرفته است. اما با این وجود افزایش تعداد دامین هایی که بک لینک گرفته می شود بسیار مورد توجه می بایست قرار گیرد.

انواع مختلف بک لینک

همواره توجه داشته باشید که استفاده از انواع مختلفی از بک لینک های طبیعی ترین فرمت لینک گذاری می باشد. لینک مستقیم و فالو ، لینک نوفالو ، لینک در شبکه های اجتماعی ، انتشار خبر ، درج نظرات تمامی موارد امکان پذیر در ایجاد بک لینک در سئو سایت می باشند که می بایست در پروسه بهینه سازی سایت لحاظ شود.