کفپوش سه بعدی لایه‌ای یکدست و بدون خط و درز و از جنس رزین اپوکسی است که بر روی تمامی سطوح از جمله سطوح سنگی، کاشی، پارکت، سیمانی، بتونی و… قابل اجرا است. نصب کفپوش سه بعدی بسیار آسان و سریع است و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شود و از شفافیت و براقی فوق العاده ای برخوردار هستند. کفپوش سه بعدی از یک سو یک تصویر کامل به همراه تمام سایه‌ها و بافت‌های تشکیل دهنده آن است و از سویی دیگر بسیار جذاب و مستحکم است به طوری که هنگام راه رفتن بر روی کفپوش حسی منحصر به فرد از خلاقیت و زیبایی به انسان منتقل می‌شود. کفپوش سه بعدی نیز می‌تواند نوعی عایق حرارت، صوت و رطوبت محسوب شود.

کفپوش سه بعدی دارای خاصیت آنتی باکتریال است و برای محیط‌های بهداشتی مانند بیمارستان‌ها و درمانگاه و محیط‌های مسکونی و نیز برای مهد کودک‌ها قابل استفاده و بسیار کاربردی است. یکی از روش‌های زیباسازی داخلی که امروزه افراد زیادی به آن علاقه مند شدند، استفاده از کفپوش سه بعدی برای زیبا سازی کف مکان‌های مختلف است. عکس‌های جالب و زیبایی با عنوان دکوراسیون خانه‌های لوکس در دنیای مجازی دست به دست شده که در این بین، خانه‌هایی که با کفپوش سه بعدی تزئین شده بودند جذابتر و شکیلتر به نظر می‌رسند.

کفپوش سه بعدی چگونه ساخته می‌شود؟

در تهیه کفپوش‌های سه بعدی از ماده سخت کننده به نام هاردنر استفاده می‌کنند. ماده تشکیل دهنده کفپوش‌ها فبل از اجرا به شکل مایع هستند و پس از اجرا بر روی سطوح معمولا به 24 ساعت زمان احتیاج دارند تا خشک شوند اما بهتر است برای امنیت بیشتر و جلوگیری از تخریب آن چند روزی روی آن تردد نکنید تا کاملا خشک شود. با آگاهی از اصول نگهداری این کفپوش‌ها می‌توانید بهترین سطوح را برای منازل یا محل کار خود داشته باشید.

کفپوش‌های سه بعدی به شدت در مقابل اسیدها، کلر، مواد شوینده و پاک کننده‌های روزانه مقاوم و تقریبا غیر قابل نفوذ هستند. به همین دلیل نه تنها برای خانه‌ها بلکه برای کارخانه‌ها و بخش‌های صنعتی نیز مناسب هستند. اگر کفپوش‌ها به درستی نصب شوند، عمر مفید آن‌ها 15 سال است که در این مدت تغییر رنگ هم نخواهد داشت. کفپوش‌ها اصلا جاذب گرد و غبار نیستند و محیط مرطوبی را برای رشد انواع قارج‌ها یا باکتری‌ها فراهم نمی‌کنند. مواد مورد استفاده در کفپوش‌های سه بعدی اپوکسی فاقد هر گونه فسفر و خوردگی هستند و برای سلامتی انسان هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند. کفپوش‌ها طبق گواهینامه های سازنده بهداشت مورد تایید قرار گرفته‌اند و هیچ گونه خطری ندارند. همچنین قابل به ذکر است که کفپوش‌های سه بعدی بسیار در برابر گرما و درجه حرارت بالا مقاوم هستند و ترک نمی‌خورند.

کاربرد کفپوش‌های سه بعدی

بسیاری به اشتباه این ذهنیت را دارند که از کفپوش‌های سه بعدی فقط برای سرویس‌های بهداشتی و حمام می‌توان استفاده کرد. اما این ذهنیت درست نیست و امروزه در ساختمان‌های عمومی و اداری و اماکن تجاری، پله‌ها، راهروها، زمین‌های بازی، نمایشگاه خودرو، گاراژ، پارکینگ‌ها، مراکز خرید، مغازه‌ها،بوتیک‌ها، فروشگاه‌های عرضه مستقیم، هتل‌ها، آزمایشگاه‌ها، رستوران‌ها، مراکز پزشکی، دندانپزشکی، مدارس، کودکستان، ارگان‌های آموزشی، ویلاها، آپارتمان‌ها، پلاژها، سالن نمایش، تئاتر، گالری‌ها، موزه‌ها، استخروسونا و جکوزی و… از کفپوش‌های سه بعدی استفاده می‌کنند.

درباره فرهاد مرادی

Call Now Buttonتماس با ما