یادگیری طراحی سایت و آموزش طراحی وب سایت شاید برای بسیار از افراد جالب باشد. سیستم های مدیریت محتوا، برنامه نویسی تحت وب، کدنویسی ها تمامی در مراحل یادگیری طراحی وب سایت می باشد. حال سوالی که مطرح می شود این است یادگیری و آموزش طراحی سایت را از کجا آغاز کنیم. این پروسه یادگیری طراحی سایت چه مدت زمانی را دربرخواهد داشت و دیگر سوال های مرتبط در این زمینه که تمامی در ادامه بیان خواهد شد.

یادگیری جوملا در طراحی سایت

جوملا به عنوان یکی از پرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد که به واسط افراد به منظور طراحی سایت با جوملا استفاده می شود. کاربران می توانند با نصب جوملا 3 ، 2.5 و دیگر نسخه های جوملا در پنل هاست خود یادگیری ساخت سایت را آغاز نمایند. قالب های آماده جوملا طراحی وب سایت را با سهولت بیشتری همراه می نمایند و افراد به راحتی با نصب قالب می توانند صفحات طراحی وب سایت خود را ایجاد نمایند و به ساخت منو، مجموعه، مطلب،ماژول و غیره که در پروسه یادگیری جوملا برای طراحی سایت می باشد گام بردارند.

یادگیری وردپرس در طراحی سایت

وردپرس نیز از دیگر سیستم های مدیریت محتوای پرکاربرد در طراحی سایت می باشد و دارای مراحل پادگیری مشابه با طراحی سایت با جوملا را دارا می باشد. امکان افزودن پلاگین ها و دیگر افزونه ها طراحی سایت با وردپرس را نیز با سهولت امکان پذیر نموده است.

یادگیری زبان های برنامه نویسی تحت وب

سیستم های مدیریت محتوا محیط طراحی سایت را به مانند ویرایشگر ظاهر می نمایند که با سهولت همراه می باشد. به منظور تطبیق قالب طراحی سایت جوملا و وردپرس خود می بایست از زبان برنامه نویسی تحت وب مانند html ، css ، php و دیگر زبان ها بهره گیری نمایید. آموزش زبان برنامه نویسی تحت وب می تواند با بهره گیری از فایل های آموزشی متعدد امکان پذیر شود. فیلم های آموزشی طراحی قالب می تواند در زمینه یادگیری زبان برنامه نویسی تحت وب بسیار کمک کننده باشد.