Canonical URL در طراحی سایت

 

اگر توجه نموده باشید در اغلب طراحی سایت ها کابران به واسط WWW و همچنین بدون درجWWW می توانند به صفحه سایت دسترسی داشته باشند که تحت این شرایط این مفهوم را پیاده سازی می کنند که از طریق دو آدرس URL ویا بیشتر،به یک صفحه می توان دسترس داشت. به آدرس هایURL زیر توجه نمایید.

www.example.com

example.com

www.example.com/index.php

example.com/index.php

همانطور که مشاهده می نمایید تمامی آدرس های URL درج شده به صفحه اصلی طراحی سایت اشاره می نماید. این مشکل به عنوانCanonical URLدر طراحی سایت شناخته می شود که مسئله محتوای کپی را از منظر سئوسایت پیش خواهد آورد.

 

 

حل مشکلCanonical URL

 

با توجه به مباحث نامطلوبی که Canonical URL در سئوسایت بوجود خواهد آورد چه اقداماتی را در راستای حل این مشکل می توان در طراحی سایت اعمال نمود. انجام تنظیمات در فایل .htaccess می توان مشکل Canonical URL مربوط به صفحه نخست طراحی سایت را رفع نماید. بدین واسط که پس از انتخاب یکی از دو فرمت www و بودنwwwبرای نام دامین ، فایل .htaccess خود را بدین منظور تنظیم نماییم تا تحت این شرایط آدرس دیگری، مسدود و غیر قابل بارگذاری شود و صفحه ای با این آدرس URL دیگر اطلاعاتی را به نمایش نگذارد.

 

 

استفاده از ریدایرکت برایCanonical URL

 

در دیگر اقدام می توان یکی از دو فرمت تعیین شده را بر روی دیگری ریدایرکت نمایید تا اقدام مناسبی را در جهت سئو سایت نموده باشید که به واسط تنظیمات در فایل htaccess امکان پذیر می باشد.حل مشکل Canonical URL در پروسه بهینه سازی سایت، می بایستی در اولویت کاری قرار گیرد تا تمامی لینک دهی داخلی و خارجی طراحی سایت، با فرمت تعیین شده شکل گیری نمایند در غیر اینصورت عدم تطابق میان آدرس URL در لینک گذاری اثرگذاری کافی را نخواهد داشت.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند