سرعت لود صفحات

دومین  راه بعد از طراحی سایت هم گوگل و هم بینگ برای لود سریع صفحات الگوریتم خاصی تعریف کرده اند و به این دلیل میتوان گفت یکی از عوامل مهم سرعت لود صفحات است.کاربران ممکن به سرعت وب سایت شما را ترک کنند اگر یک یا چند ثانیه برای ورود به صفحات شما صبر کنند.راه های زیادی برای افزایش سرعت بارگیری صفحات وجود دارد برخی از آنها عبارتند از : استفاده از یک پلاگین ذخیره،مطمئن شوید از کدهای کارآمد استفاده میکنید،بهینه سازی اندازه تصاویر،کاهش تعداد پلاگین،و به حداقل رساندن تغییر مسیر.در این میان بهینه سازی درست تصاویر کمک مهمی به  کاهش سرعت لود خواهد کرد.

تحقیقات نشان داده است که با استفاده از تصاویر با کیفیت خوب میتوانید در جذب کاربران موفق باشید.با استفاده صحیح از تصاویر و بهینه سازی درست آنها میتوانید سبب افزایش اعتماد و جذب از طریق بطری شده و اگر بازدیدکنندگان مانعی در زمان لود نداشته باشند باعث بالارفتن رتبه در جستجوگرها خواهید شد.

بهینه سازی تصویر

علاوه بر فرمت های فایل های تصویری و اندازه آنها، شما میتوانید از تگ ALT  برای تصویر خود استفاده کنید. از عنوان و توضیح مناسب استفاده کنید.تصاویر خود را با کیفیت اما حجم پایین استفاده کنید. این راه توسط نرم افزارها و یا به صورت آنلاین در برخی وب سایت انجام پذیر است.

تگ هدر

هیچ کس دوست ندارد مطالب بدون عنوان را مطالعه کند.قالب بندی مناسب مطالب کمک بسیاری خواهد کرد تا خوانندگان تمایل بیشتری به صرف زمان خواندن مطالب و در نتیجه بالا رفتن رتبه شما در موتورهای جستجو کنند.استفاده مناسب از تگ هدر میتواند کمک به تقسیم بندی محتوای شما کندکه مطالب راحت تر خوانده شود.قرار دادن تگ هدر در وردپرس راحت تر است و نتایج بهتری خواهید گرفت.موتورهای جستجو نیز کلمات کلیدی را در تگ هدر بیشتر شناسایی میکنند.

لینک های خروجی

شما میتوانید به وب سایت هایی که رتبه های خوبی در مرورگرها دارند و البته مطالب مرتبط با وب سایت شما را ارائه میدهند برای گرفتن لینک استفاده کنید.لینک کردن به سایتها ی مرجع شناخته شده نه تنها باعث صرف زمان بیشتر خوانندگان در وب سایت شما میشود، باعث اعتماد گوگل به وب سایت شما ودر نتیجه بهبود رتبه در جستجوگر ها خواهد شد.با این حال استفاده از لینک های خروجی زیاد نیز میتواند نتیجه عکس داشته باشد.

مالتی مدیا ها

استفاده از تصاویر فیلم ها گیف و انیمیشن ها میتواند باعث غنی سازی وب سایت شما شده و بازدید کننده تمایل بیشتری برای ماند در وب سایت و مطالعه بیشتر مطالب شما داشته باشد.مالتی مدیا ها از جمله مواردی هستند که موتورهای جستجو آنها را به عنوان سیگنال های خوب شناسایی میکنند و جزو عواملی هستند که برای موتورهای جستجو نشان دهنده غنی بودن آن وب سایت است.

ادامه موارد موثر در بهینه سازی وب سایت را در مقاله های بعدی توضیح خواهیم داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند