بنابراین حتی اگر قصد استفاده از Google Adwords را ندارید میتوانید از اکانت رایگان آن بهرمند شوید .از Adwords شما میتوانید به Tools رفته و از Analysis این ابزار را انتخاب کنید . پس از انجام جستجو، به گزینه ایی که در Advanced Options وجود دارد دقت نمایید . شما میتوانید داده های کل جهان یا تنها کشور خودتان را ببینید و شما میتوانید زبان نتایج جستجو را انتخاب کنید.

یک بخش دیگر دستگاه های مورد استفاده ی افراد است . نوع کلید واژه ایی که مردم در موبایلهایشان می نویسند معمولا تفاوت بسیاری با چیزهایی که در لپ تاپ یا دسکتاپشان مینویسند داردو شما میتوانید با استفاده از این سلکشن و تحقیقات تفاوت هایشان را ببینید.در نهایت شما میتوانید نتایج جستجو برای سطح مشخصی از رقابت یا حجم جستجو فیلتر نمایید.

در سمت چپ باید یک Match Type ( نوع همخوانی) مشخص را انتخاب کنید.بازاریابان Adwords با سه نوع ازآن آشنا هستند:

Exact , Broad, Phrase . ولی برای اهداف آموزشی ، ما از گزینه Exact استفاده میکنیم ، به این صورت ما تنها اطلاعات را بر اساس کلیدواژه های مورد جستجو خودمان و دقیقا به همان صورتی که ظاهر میشوند پیدا میکنیم .

حال میتوانیم کار را آغاز کینم و چند راه برای اینکار وجود دارد اول اینکه ما میتوانیم یک یا چند کلیدواژه را در باکس عبارت یا واژه تایپ کنیم و در هر خط باید یکی را وارد کنیم.همچنین شما میتوانید آدرس وب سایت را بنویسید و این ابزار کلیدواژه های مرتبط با آن را پیدا میکند.

در حال حاضر تنها میخواهیم " کیف های آیفون " را جستجو کنیم، پس search کلیلک میکنیم و بعد از ان مشاهده خواهید کردید که ابزار Google Keyword Tool ک ابزار پیشنهاد دهنده عالی است . از این عبارت ما فهمیدیدم که مردم به دنبال چیزهایی مثل کیفهای آیفون، کیفهای آیفون جالب، و کیفهای آیفون بامبویی هستند.در سمت راست میتوانید ستون داده های مورد نظرتان را انتخاب کنید.

با وجودی که Global Monthly Searches در تمامی جهان جستجو میکند، اگر شما در تنظیمات یک کشور را مشخص نمایید Local Monthly Searches داده هایی از کشورهای انتخاب شده را در اختیارتان میگذارد. همچنین باید Competition را نیز انتخاب کنید و ستون Local Search Trends نیز مفهوم خوبی از اولویت بندی ارایه میدهد.

از این ابزار شما میتوانید کلیدواژه هایی که میخواهید به طور بالقوه در لیست کلید واژه ها قرار دهید را انتخاب نمایید و شما میتوانید لیست را در فرمت CSV دانلود کنید و سپس به صورت آفلاین در Excel با ان داده ها کار کنید.به یاد داشته باشید که این ابزار برای بازاریابی Adwords توسعه یافته است و گزینه های بیشتری وجود دارد که به adWords مربوط بوده و ارتباطی به سئو ندارد ولی شما را ترقیب میکنم که زمان بیشتری بر این ابزار گذاشته و سعی کنید کلیدواژه ها و ابزار های مختلف را در آن بررسی نمایید

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد