راز کوچک هر طراح گرافیک وب سایت و شاید کل طراحان گرافیک این است آنها کار خود را از کار دیگر طراحان کپی میکنید. آنها در حقیقت کارهایی را که میپسندند و دوست دارند مشاهده میکنند، و آنها را تقلید کنند. در حقیقت از آنها الهام میگیرند.

در حقیقت میتوان راز خلاقیت را در این جمله خلاصه کرد:

"راز خلاقیت این است که بدانیم چگونه منابع خود را مخفی کنیم."

 

 

در اینجا برخی از سوالات که یک طراح گرافیک وب سایت باید از خود بپرسد را بیان میکنیم :

  • این طرح چگونه درست است؟
  • چگونه با مخفی کردن منابع خود کار خلاقانه تری خلق کنیم
  • آیا تا به حال کسی این کار را کپی کرده است؟ یا بخش هایی از آن را؟ (صادق باشید)
  • آیا چیزی به عنوان یک ایده اصلی وجود دارد؟

چگونه یک گرافیست وب سایت خلاق باشیم؟

تغییر محیط اطراف خود

تزئین دیوارطرح های قدیمی، قرار دادن پوسترهایی از طراحان مورد علاقه خود، پاره کردن صفحات کاتولوگ رنگی و قرار دادن انها روی دیوار یا محلی که به آنها نگاه کنیم، گوش کردن به موسیقی که برای شما الهام بخش است، ایجاد روشنایی جالب توسط چسباندن طرح ها در مقابل لامپ . روش دیگر، پوشاندن دیوار با کاغذ و کشیدن طرح ها و ایده های خود بر روی این کاغذ هاست .اجازه دهید محل کار شما مملو از طرح هایی باشد که هر لحظه به ذهن شما میرسد و قرار است برای یک وب سایت ارائه داده شود.به موضوع وب سایتی که قرار است گرافیک ان را طراحی کنید فکر کنید و روی کاغذ ها طراحی کنید.

تکنیک پرسیدن چرا:

بپرسید "چرا؟" چند بار تا زمانی که طرح خود را به اتمام برسانید از خود چرا ها را بپرسید.. در حال ایجاد یک طرح گرافیکی از خود بپرسید چرا این طرح را خلق میکنید؟ آنچه باعث میشود این محصول جالب به نظر برسد چیست ؟ پرسیدن سوالاتی از این قبیل و پیدا کردن جواب برای آنها ناخداگاه شما را به خلق یک طرح گرافیکی برای وب سایت هدایت میکند . چه طرح شما ساخت یک بنر باشد و یا یک لوگو برای شرکت.

البته روش های دیگری نیز وجود دارد که یک طراح گرافیک وب سایت را به هدف خود که همان خلق طرحی متفاوت و زیباست هدایت میکند .زیرا که این مقوله نقش مهمی در طراحی وب سایت ایفا میکند و بدون یک طراح خلاق وب سایت زیبا و خلاقانه ایی نخواهیم داشت .در مقالات بعدی این مطالب را میگنجانیم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد