دو نوع از گرافیک کامپیوتری وجود دارد: گرافیک شطرنجی ، که در آن هر پیکسل به طور جداگانه ( یک عکس دیجیتال) تعریف شده، و گرافیک برداری ، که از فرمولهای ریاضی استفاده می شود به منظور ایجاد خطوط و اشکال است، که در پایان بیننده یک گرافیک را میبیند. با استفاده از نتایج گرافیک برداری اغلی فایل های کوچکی تولید میشود که بسیار دقیق هستند ، اما، هنگامی که پیچیده شوند، ممکن است اندازه فایل بزرگتر از یک معادل گرافیک شطرنجی داشته باشد.

در سال 1950، برای اولین بار از صفحه نمایش کامپیوتر محور به MIT متصل کرد که برای ایجاد تصاویر ساده است. این عمل MIT را TX-0 و TX-2 ، محاسبات تعاملی را به دنبال داشت که در طول اواخر 1950s علاقه به گرافیک کامپیوتری افزایش پیدا کرد. در سال 1962، ایوان ساترلند صفحه طراحی را اختراع کرد ، برنامه ابتکاری که فرمهای جایگزین تعامل با کامپیوتر را تحت تاثیر قرار داد.در اواسط 1960s، طرحهای پژوهشی بزرگ گرافیک کامپیوتری شروع شد MIT ، جنرال موتورز ، آزمایشگاه های بل ، و لاکهید شرکت . داگلاس T. راس از MIT توسعه یک زبان کامپایلر پیشرفته برای برنامه نویسی گرافیک استفاده کرده بودند.در طول اواخر 1970s، رایانه های شخصی قدرتمند تر ابه بازار امدند،آنها قادر به رسم هر دو اشکال اساسی و پیچیده و طرح بودند. در 1980s، هنرمندان و طراحان گرافیک شروع به کار و استفاده از کامپیوتر های شخصی کردند. ، به عنوان یک ابزار طراحی جدی، که می تواند صرفه جویی در وقت و رسم دقیق تر از روش های دیگر داشته باشد. گرافیک کامپیوتری 3D در اواخر 1980s ایجاد شد با کامپیوتر قدرتمند SGI ، که بعدها برای ایجاد برخی از اولین فیلم کوتاه در پیکسار . مکینتاش که یکی از محبوب ترین ابزار برای گرافیک کامپیوتری در استودیو طراحی گرافیک و کسب و کار باقی مانده است ، مورد استفاده قرار گرفت.

گرافیک وب:

" style=;">در 1990s، سرعت اینترنت افزایش یافت، و مرورگر اینترنت قادر به مشاهده تصاویرشدند. وب سایت ها شروع به استفاده از قالبGIF برای نمایش گرافیکی کوچک پرداختند، مانند آگهی ها، تبلیغات و دکمه های میانبر، بر روی صفحات وب. مرورگرهای وب مدرن شدند در حال حاضر می توانید صفحه نمایش JPEG ، PNG و، تصاویگرافیک برداری مقیاس پذیر">SVG علاوه بر تصاویر GIF در صفحات وب به وفور ببینید . " title="افزونه (محاسبات)"> SVG، و تا حدی VML ، در برخی از مرورگرهای وب مدرن پشتیبانی میشود و این امکان را برای نمایش گرافیک برداری که در هر اندازه روشن است میدهد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد