گرافیک وب و نقش آن در گوگل چیست

 

اصول طراحی سایت گرافیکی


گوگل و AnswerLab به صورت فشرده به مطالعه و بررسی این مطلب که چگونه طیف وسیعی از کاربران با مجموعه ای متنوع از سایت های مختلف در تلفن همراه و کامپیوتر های خانگی در ارتباط هستند ؛ پرداختند.
هدف، به پاسخگویی به این سوال بود : چه چیزی باعث میشود به یک طراحی وب سایت خوب گفته شود ؟

صفحه اصلی سایت :

طراحی صفحه اصلی وب سایت اغلب جزو مهمترین اهداف یک طراح و گرافیست وب سایت است.چرا که این صفحه اولین ارتباط با ببینده را برقرار می کند و ارتباط اصلی و در نتیجه بهینه سازی سایت در این صفحه البته در نگاه اول خلاصه میشود . اما در صفحه اصلی تلفن همراه باید در اتصال کاربران ببرای ایجاد ارتباط با بیننده بیشتر به محتوا و نه گرافیک سایت توجه شود. چهار نکته برای طراحی وب سایت و در صفحه اول وجود دارد که رعایت انها باعث بهینه سازی و در نتیجه بالارفتن رتبه در گوگل خواهد شد:

1.راه ارتباطی و تماس ب شرکت مربوطه در صفحه وجود داشته باشد

2.منوها کوتاه و مختصر اما پرمحتوا باشند

3.راه بازگشت به صفحه اصلی راحت باشد

4.اجازه ندهید تبلیغات صفحه شما را از موضوع خود دور کنند


جستجو در سایت

جستجوی سایت برای کمک به کاربران تلفن همراه بسیار حیاتی است کاربران اکثرا برای پیدا کردن انچه به دنبالش میگردند عجله دارند.ایجاد دکمه و یا محلی برای جستجو که سریع به چشم بیاید بیسار مهم است. در این رابطه چند نکته اهمیت دارد:

1.طراحی و گرافیک جستجو در سایت قابل مشاهده باشد

2.کاربر اطمینان از نتیج جستجو در سایت مربوطه داشته باشد

ظاهر وب سایت و رنگ و نور و هارمونی و استفاده از تصاویر سه بعدی در گرافیک وب سایت وکتورها و آیکون ها و دکمه های متفاوت همگی دارای استاندارد در گوگل هستند و البته همگی باعث توقف کاربر در سایت و بهینه سازی سایت خواهند شد.طراحان باید به گونه ایی پروژه خود را آغاز کنند که میخواهند حس خود را به کاربران القا دهند.اهمیت گرافیک در طراحی وب باید در درجه اول قرار گیرد ولی متاسفانه بیشتر به طراحی خود صفحات وب توجه شده و به این مقوله اهمیت قابل توجهی داده نمیشود. غافل از اینکه گرافیک وب سایت نقش بسزایی در بهینه سازی و رتبه در گوگل داراست.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد