در این مقاله اول باید به توضیح این مقوله پرداخت که اساسا به چه سایتی داینامیک و چه سایتی استاتیک گفته میشود با توجه به شرح سایت داینامیک پی خواهیم برد که گرافیک سایت ها به چه صورت باید طراحی شود و اساسا این سوال مطرح است که ایا سایت داینامیک و استاتیک از نظر طراحی و گرافیک با یکدیگر متفاوت هستند یا خیر.

به سایت های که دائما درانها تغییرات و متن های مختلف قرار میگیرد و اساسا پویا هستند سایت های داینامیک گفته شده و سایت های که از چند صفحه محدود ساخته شده و مطالب آنها عموما ثابت هستند سایت های استاتیک میگویند.حتی وبلاگ ها هم جزو سایت های داینامیک به شمار میآیند و برای مثال یک سایت استاتیک میتواند به سایت شرکت ها اشاره کرد. مطمعنا گرافیک سایت و طراحی انها نیز میتواند متفاوت باشد.چرا که سایت های داینامیک به دلیل پویایی باید طراحی روان تر و ساده تری داشته باشند و بازدید کننده و حتی مدیریت سایت را گیج نکند اما بر خلاف این سایت سایت های استاتیک به دلیل سادگی و کم حجم بودن آنها و ثابت بودن مطالب آن اکثرا گرافیک زیبایی خواهند داشت. منوها و دکمه ها و آیکون ها و حتی بنر طراحی شده در این سایت ها عموما شکیل و طراح گرافیک زمان بیشتری برای این طرح های این قبیل سایت ها خواهند گذاشت.

در حقیقت اطلاعات مربوط به سایت های داینامیک را به کمک CMS یا همان نرم افزار مدیریت محتوا میتوان انجام داد اما سایت های استاتیک تنها توسط طراحان وب سایت صورت خواهد گرفت.از این رو میتوان گفت سایت های استاتیک داری ضعف هستند و گرچه از نظر طراحی به دلیل ساده تر بودن چه در گرافیک و چه طراحی وب سایت قیمت کمتری دارند ولی به دلیل عدم تغییر توسط مدیریت خود وب سایت کمتر کسی تمایل به طراحی سایت استاتیک دارد.

به روز رسانی سایت های استاتیک برای طراحان گرافیک بسیار مشکل تر از سایت های داینامیک است و اگر به فکر توسعه وب سایت خود هستید باید سراغ طراحی یک سایت داینامیک بروید.امروزه سایت شرکت های بزرگ مطالب و تصاویر خود را سریعا به روز رسانی میکنند و این خود دلیلی برای طراحی وب سایت داینامیک است.

 

 

 

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد